01 W+STe”P Do WS”y+STKie+Go, C”yLi DRGa+Nie TZW. R”eC”y+Wi+STo+S’C/Ti. Michio Kaku: The Universe in a Nutshell

Michio Kaku: The Universe in a Nutshell

Published on Aug 15, 2012

Don’t miss new Big Think videos! Subscribe by clicking here: http://goo.gl/CPTsV5

Kaku’s latest book is The Future of the Mind: The Scientific Quest to Understand, Enhance, and Empower the Mind (http://goo.gl/kGrVaR).

The Universe in a Nutshell: The Physics of Everything
Michio Kaku, Henry Semat Professor of Theoretical Physics at CUNY

What if we could find one single equation that explains every force in the universe? Dr. Michio Kaku explores how physicists may shrink the science of the Big Bang into an equation as small as Einstein’s „e=mc^2.” Thanks to advances in string theory, physics may allow us to escape the heat death of the universe, explore the multiverse, and unlock the secrets of existence. While firing up our imaginations about the future, Kaku also presents a succinct history of physics and makes a compelling case for why physics is the key to pretty much everything.

The Floating University
Originally released September, 2011.

Directed / Produced by Jonathan Fowler, Kathleen Russell, and Elizabeth Rodd

…..

Witam. Drodzy Czytelniczko i Czytelniku…

Jako wstęp do tego sieciopisu, (który jest nierozłączną częścią mojego wcześniejszego  zamysłu skribh.wordpress.com)… i nie tylko do tego… postanowiłem, że upowszechnię tu najpierw kilku filmów, które nawiązują do zagadnień o których będzie tu mowa.

Na pierwszy ogień idzie nauka o rzeczywistości „fizycznej” i od razu pytnie:

Dlaczego Micho Kaku nie wyjaśnił co tam z tą masą w nieodnalezionym do tej pory tzw. bozonie Higgsa itd?

O,.. jak okazuje się, nie wyjaśnił,.. bo „odkryto” go w lipcu 2012 r… a ten film został upowszechniony już w sierpniu tego samego roku… Nie mniej jednak, pozostawiam to pytanie, bo jakoś nie specjalnie wierzę w wiarygodność” tego odkrycia, patrz:

(…)
In the history of particle physics, July 2012 will feature prominently as the date when the ATLAS and CMS collaborations announced that they had discovered a new particle with a mass near 125 GeV in studies of proton–proton collisions at the LHC. The discovery followed just over a year of dedicated searches for the Higgs boson, the particle linked to the Brout-Englert-Higgs mechanism that endows elementary particles with mass. At this early stage, the phrase „Higgs-like boson” was the recognized shorthand for a boson whose properties were yet to be fully investigated (CERN Courier September 2012 p43 and p49). The outstanding performance of the LHC in the second half of 2012 delivered four times as much data at 8 TeV in the centre of mass as were used in the „discovery” analyses. Thus equipped, the experiments were able to present new results at the 2013 Rencontres de Moriond in March, giving the particle-physics community enough evidence to name this new boson „a Higgs boson”.

At the Moriond meeting, in addition to a suite of final results from the experiments at Fermilab’s Tevatron on the same subject, the ATLAS and CMS collaborations presented preliminary new results that further elucidate the nature of the particle discovered just eight months earlier. The collaborations find that the new particle is looking more and more like a Higgs boson. However, it remains an open question whether this is the Higgs boson of the Standard Model of particle physics, or one of several such bosons predicted in theories that go beyond the Standard Model. Finding the answer to this question will require more time and data.
(…)
After eight months, and thanks to the extraordinary performance of the LHC, the ATLAS and CMS collaborations have revealed more of the true nature of a new boson that is unique in the Standard Model. The more detailed picture that ATLAS and CMS have put together on this newborn boson since July 2012 remains unfailingly consistent with expectations drawn from the Standard Model, with the spin, parity, relative couplings, production and decay mechanisms all consistent at the current level of precision. Using the latest data, alternative hypotheses have been tested but none of them is found to be preferred over the Standard Model; rare decays have been searched for but, as expected in the Standard Model, no evidence for a signal has been found. The more similar this Higgs boson is to the Standard Model expectation, the more time, data and ingenuity will be required in the analyses of the LHC data to provide hints of physics at work beyond the Standard Model. Ultimately, upgraded and new accelerators will be needed to understand the interactions of the Higgs boson at a deeper level but for now it is clear that this boson is a precious thread with which we can hope to unravel more of the remaining mysteries of the universe.

About the author
The ATLAS and CMS collaborations.
(…)

za: http://cerncourier.com/cws/article/cern/53086

Jak ktoś mnie zapyta,.. ale osso chozi… to odpowiem, że jak zwykle o to samo,.. czyli kasę i ściemnianie, a dodatkowo… wygląda na to, że Nasi Przodkowie, czyli Pra-Słowianie, Słowianie i Nasza Prastara Tradycja Pra-Słowiańska, (czy też równo znacznie i toż samo) Tradycja Słowiańska wiedzieli i znali odpowiedź, jak to z tym było i nadal jest…

…bo wygląda na to, że wszystko jest tylko MaJa”, czyli MaJaK+ieM, Z+L”o”Dze+NieM, SNeM, albo… DRgaNieM PRo”Z”+Ni, czyli Po”ST+Ki… i to do tego S’WiaD/T+oMeJ

Tu przypomnę moje wpisy poświęcone istocie CaL”oS’C’/T’, czyli (c)HaoSo”(nr 88, 100 i 105)… jak i istocie Istoty zwanej Mahawisznu  MaHa+WiS”No, albo szczegółowiej, jako Brahma BRaHMa (BRaMa) i Sziwa ((S)Z”iWia), jako S+TWo”R+C/Ty  i Ni+S”C”yC/T+ieL+oWi WS”e(c)H+S’WiaT+o”W

Wszystkie wyjaśnienia będą pojawiać się tu stopniowo i zawsze proszę mieć to na uwadze, że to miejsce jest czarną tablicą, ze wszystkimi tego następstwami… Zaznaczę od razu, że zmieniłem czyli uprościłem sposób Za+PiSo” Dz’Wie”K+o”W, ale napiszę o tym kiedy indziej…

PZDRWM
SKRiBHa

 

Jedna uwaga do wpisu “01 W+STe”P Do WS”y+STKie+Go, C”yLi DRGa+Nie TZW. R”eC”y+Wi+STo+S’C/Ti. Michio Kaku: The Universe in a Nutshell

 1. https://krysztalowywszechswiat.blogspot.co.uk/2013/10/w-ostatnim-czasie-wiele-sie-mowi-o.html

  Dlaczego „odkryto“ bozon Higgsa

  W ostatnim czasie wiele się mówi o bozonie Higgsa. Wiadomość o przyznaniu nagrody Nobla za to „odkrycie“ ukazała się na czołówkach wszystkich mediów.

  I to był właśnie cel tego propagandowego cyrku. Wzbudzenie w społeczności przekonania że „fizyka cząstek elementarnych” ma coś wspólnego z nauka i odkrywaniem tajemnic natury.

  Ta nagroda Nobla jest kolejnym przykładem ogólnego zdurnienia i moralnej degrengolady w środowisku naukowców. Naprawdę dziwie się bardzo że to kompromitujące przyznanie nagrody za oczywiste oszustwo nie spotkało się z krytyka ze strony tych naukowców którzy muszą dostrzegać absurd tego aktu.

  Ale czy można się czemuś jeszcze dziwić po przyznaniu nagrody pokojowej Obamie?

  Oczywiście że rozumiem to iż istnieje coś takiego jak grupowa solidarność i instynkt samozachowawczy które powstrzymują większość (wszystkich) przed otwartą krytyką tego co się dzieje w nauce.
  Ale z drugiej strony ten sam instynkt samozachowawczy musi mowie tej większości ze w dalszej perspektywie popieranie takich niegodziwości musi się obrócić przeciwko nauce i jej przedstawicielom.

  Czyżby fizycy nie uczyli się historii i nie wiedzieli o tym że każda niegodziwość obraca się wcześniej czy później nie przeciwko jej sprawcom, ale przeciwko tej większości której zabrakło odwagi by powiedzieć „nie“. Największe sq… ni zawsze zdąża na czas sp…ć ale większość nie ma tej możliwości i poniesie największe ofiary.

  Nie dajmy się zwariować LHC nic nie odkrywa. To urządzenie produkuje tylko twory które w naturze nie istnieją. Jest takim „stoliczkiem nakryj się“ na którym pojawiają się te potrawy które sobie każdy zażyczy. Nie ma takiej „cząstki“, nawet najbardziej wydumanej, której by się tam nie udało odkryć. Teraz jest ich setki w przyszłości będą tysiące i setki tysięcy wszystko jest tylko kwestią czasu i pieniędzy które się uda ukraść z kieszeni podatnika.
  Poza korzyściami dla samych fizyków nie przyniesie to jednak żadnych korzyści ludzkości, wprost przeciwnie jest to najlepsza droga do powrotu średniowiecznego ciemnogrodu.

  Co w takim razie „odkryto“ w LHC?

  Tak naprawdę to nic. To co zauważono to odstępstwo od średniej w rozkładzie „energii“ wirtualnych cząstek powstałych w trakcie zderzenia protonów. Czy w ten sposób zamanifestował się jakich tam bozon? Oczywiście to bzdura.

  To co się przydarzyło było wynikiem tylko i wyłącznie zmian w warunkach brzegowych panujących na Ziemi wynikłych ze specyficznego położenia planet oraz wyjątkowych wahaniach Tła Grawitacyjnego na skutek konstruktywnych i destruktywnych oscylacji związanych z tranzytem Wenus.

  Był to szczególny zbieg okoliczności że takie ścisłe zgrupowanie planet nastąpiło w czasie koniunkcji Wenus i Ziemi co zapobiegło temu że w LHC nie doszło do natychmiastowego zagotowania helu ale nastąpiło to z pewnym opóźnieniem pozwalającym na zaobserwowaniu zmian warunków fizycznych na Ziemi. W innych przypadkach koniunkcji zmiany te nie były aż tak poważne albo prowadziły do natychmiastowego przegrzania systemu chłodzenia co uniemożliwiało ich rejestracje.
  W każdym razie wszystkie pomiary, które wskazywałyby na obecność tej cząstki, dokonano krótko przed i krótko po tranzycie Wenus. W okresach bez koniunkcji planet nie notuje się żadnych wyników odbiegających od stanu normalnego.

  Boson Higgsa jest typowym przykładem kłamstw w żywe oczy którymi raczy nas współczesna fizyka.

  Opublikowano 18th October 2013, autor: Ireneusz Cwirko

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.