61 Europejska kolebka człowieka sprzed 5,7 milionów lat temu, czy zwykła podpucha, czyli czy Putin i w tym maczał swoje krwawe paluchy?

Dr Gerard Gierliński odkrył, że prawdopodobnie pierwsi praludzie wywodzą się z Europy
Dr Gerard Gierliński odkrył, że prawdopodobnie pierwsi praludzie wywodzą się z Europy (Dr Gerard Gierliński)


Ludzie już tak majo, że lubio trzymać się utartych szlaków… i nie powinno dziwić to nikogo, że podobnie jest także, jeśli chodzi o myślenie i wyciąganie wniosków z tego myślenia. Puszczam ten wpis także przy okazji tego, co napisano tu. Robię to dla pokazania, że nie wszystko to, co jest już od dawna wiadome, ustalone i udowodnione,.. musi być prawdziwe lub niepodważalne…

Ci, którzy ośmielają się mieć inne zdanie i jeszcze nie daj Boże umieć je udowadniać, z zasady zostają mieszani z błotem, albo jeszcze gorzej,.. przez różnych takich wszystko lepiej wiedzących. Także i mnie spotyka to czasem i widać że taki już mój los. Przywykłem do tego, ale przyznaję szczerze, że kiedy komuś znów w rozmowie ze mną kończą się argumenty i zaczyna mi zarzucać tę, czy tamtą agenturalność,.. no to staje się już i śmieszne i nudne, zwłaszcza jak ciska się we mnie Trechlebowem… 🙂

Tak, czy srak „południowa droga R1a”, „Wyjście z Afryki”, itd i „argumenty” za nimi nikną w oczach, a ich zwolennikom i wyznawcom nie pozostaje już nic,.. jak tylko jeszcze głośniejsze zgrzytanie zębami. To też pewno sprawka Putina, który dla niektórych był i jest i będzie… zawsze i wszędzie… 🙂


1234stan
ta fotka od lat krąży w necie potwierdzając że ludzie i dinozaury żyły razem , z tym że ,,,,,prawdopodobnie,,,,, polak to odkrył jest bardzo naciągane i nie wiarygodne

naukowcy błądzą jak ślepi we mgle
Nauka nadal nic nie wie o pochodzeniu człowieka. Odnajduje tylko równoczesne szkielety różnych ras ludzi i różnych gatunków małp (czyli tak jak i dzisiaj) a na siłę próbuje tworzyć z tego bajkę o ewolucji człowieka.

Tropiciel
To dziwne. Bo właśnie co dopiero dyrektor PIG z Głównym Geologiem Kraju zlikwidowali stanowiska naukowe w Muzeum Geologicznym PIG, gdzie pracuje Gierliński. Zlikwidowali także etaty naukowe w zaawansowanych laboratoriach analitycznych PIG. Tak sobie dla swojego dobrego samopoczucia. W ramach dobrej zmiany.

IQ135Rh-
Australijskie odkrycie czaszki hominida w pokładach zastygłej lawy są jeszcze starsze i znane już chyba od dwóch lat. Dziwne, że „nikt” w Polsce o tym nie wie.

https://turystyka.wp.pl/polak-odkryl-najstarsze-slady-praludzi-maja-az-57-mln-lat-6162949315262081a

OPRAC. WOJCIECH GOJKE 5h temu

Polak odkrył najstarsze ślady praludzi. Mają aż 5,7 mln lat!

Najstarsze znane nauce ślady przodków człowieka zachowały się na Krecie i mają aż 5,7 mln lat. Ich odkrycie przez polskiego badacza komplikuje znaną dotąd historię ludzkiej migracji.

Tradycyjnie za kolebkę ludzkości uznaje się Afrykę. W świetle najnowszych badań polskich paleontologów nie można jednak wykluczyć, że pierwsi praludzie pojawili się w Europie.

Przemawia za tym odkrycie śladów stóp w Trachilos, w zachodniej części Krety, których wiek szacuje się na ok. 5,7 mln lat. (Dotychczasowe najstarsze tropy praludzkie oceniano na 3,6 mln lat).

– Odkrycie to może wpłynąć na dotychczasowe ustalenia paleontologów dotyczące nie tylko czasu pojawienia się dwunożnych homininów, ale i miejsca, w którym pojawili się pierwsi przedstawiciele naszych praprzodków – mówi rzecznik prasowy Państwowego Instytutu Geologicznego w Warszawie.

Odkrycia dokonał w 2002 r. polski paleontolog, dr Gerard Gierliński, będąc na Krecie na wakacjach. Dr Gerliński specjalizuje się badaniu prehistorycznych odcisków stóp, w tym dinozaurów. Wówczas też wstępnie ustalił, że ślady stóp z Krety pozostawione zostały przez ssaka, nie poczynił jednak bardziej szczegółowych badań.

https://v.wpimg.pl/LTg2MDc3JT1IfWJxUAI0YlECYiBNRDw9ClVjNA8cfmRfA3p3Vgt4eUoDdXRaA31jXwV8awhBKSAGHCc0BA==/
Jeden z odkrytych śladów na Krecie / dr Gerard Gierliński

Wrócił w to miejsce w 2010 r. wraz z paleontologiem Grzegorzem Niedźwiedzkim z Uniwersytetu w Uppsali. W trakcie bardziej szczegółowych badań ustalono, że ślady sprzed 5,7 mln lat pozostawione zostały przez homininy – archaiczne formy ludzkie.

Trudno stwierdzić, do jakiego należały gatunku. Dotąd za bezpośredniego przodka późniejszych homininów uznawany był Ardipithecus ramidus z Etiopii sprzed 4,4 mln. Najnowsze odkrycie stoi jednak w sprzeczności z tą teorią, ponieważ jego stopy ciągle jeszcze były bardziej małpie, niż ludzkie.

Co więcej – dotąd uważano, że archaiczni ludzie starsi niż 1,8 mln lat wywodzą się bezpośrednio z Afryki. Dotychczasowe teorie dotyczące ewolucji i migracji przodków człowieka głosiły, że nawet kiedy pojawili się pierwsi archaiczni ludzie, to ich zasięg bytowania ograniczał się przez pierwszych kilka milionów lat wyłącznie do Czarnego Lądu. Dopiero późniejsze formy rozpoczęły migracje do Europy i Azji.

Najnowsze odkrycie idzie w parze z nowymi ustaleniami dotyczącymi gatunku Graecopithecus sprzed 7,2 mln lat z terenów Grecji i Bułgarii. Według ostatnich ustaleń należy go również zaliczyć do homininów.

W czasach miocenu, a więc w okresie, z którego pochodzą ślady na Krecie, nie istniała jeszcze pustynia Sahara. Rozciągały się tam sawanny aż do wybrzeży Morza ŚródziemnegoKreta zaś była połączona lądem z Grecją kontynentalną. Mógł to być więc szlak wędrówek wczesnych homininów.

Autorami publikacji z badań są również: Zofia Dubicka z Uniwersytetu Warszawskiego, Andrzej Boczarowski z Uniwersytetu Śląskiego oraz Parku Nauki i Ewolucji Człowieka w Krasiejowie, a także naukowcy z Grecji, USA i Wielkiej Brytanii.

Źródło: PAP

Jeanvalljean
A juz myslalem ze pochodze Od czarnej malpy a tak kurde Od greckiego herosa odrazu mi lepiej

zakazana archeologia
Czyli całkiem możliwe , że człowiek żyje na Ziemi od bardzo dawna. Różne cywilizacje powstają i umierają , a niektóre ślady są widoczne do dziś. Nasza obecna została zdominowana przez religie i wciśnięto nam kit że stworzył nas Bóg. A co z innymi?

Ktm
Lepiej pochodzić od „myślącej małpy” niż zindoktrynowanej żydowską religią tumana..

Alien
Po komentarzu widać że pochodzisz od małp

…..


autor: fot. PAP/Tomasz Gzell

https://wpolityce.pl/historia/356322-pierwsi-praludzie-pojawili-sie-w-europie-dr-gierlinski-nie-jest-to-wschodnia-afryka-tylko-wyspa-grecka-kreta

Pierwsi „praludzie” pojawili się w Europie? Dr Gierliński: „Nie jest to wschodnia Afryka, tylko wyspa grecka – Kreta”

opublikowano: 10 godzin temu

Najstarsze znane odciski stóp istot będących krewnymi lub przodkami człowieka zachowały się na Krecie w Trachilos i mają prawie 6 mln lat. Znaleziska dokonał polski paleontolog, dr Gerard Gierliński. O odkryciu poinformowano we wtorek w Warszawie.

Epopeja ewolucji człowieka zaczęła się już 5,5 mln lat temu; a co ciekawe, nie jest to wschodnia Afryka, tylko wyspa grecka – Kreta

— mówił dr Gerard Gierliński z Państwowego Instytutu Geologicznego – Państwowego Instytutu Badawczego (PIGPIB) podczas konferencji prasowej.

Najstarsze znane do tej pory odciski stóp dawnych krewnych człowieka zidentyfikowano w Afryce (Laetoli, w Tanzanii). Naukowcy ustalili, że pozostawiły je ok. 3,6 mln lat człekopodobne istoty z rodzaju australopiteków.

W świetle najnowszych badań polskich paleontologów nie można wykluczyć, że pierwsi „praludzie” pojawili się w Europie.

Odkrycia najstarszych dotąd znanych odcisków stóp krewnych człowieka dr Gierliński dokonał w 2002 r., będąc na Krecie na wakacjach. Szeroko zakrojone, międzynarodowe badania ruszyły w 2010 r. i trwały 6 lat. Wiek osadów z Trachilos, na których zachowały się odciski stóp oszacowała dr Zofia Dubicka z Uniwersytetu Wrocławskiego. Z jej badań wynika, że mają ok. 5,7 mln lat.

Pytany na wtorkowej konferencji prasowej, czy są to ślady po przodkach człowieka Gierliński odpowiedział: „Mam poczucie, że chodzi tutaj o dwunożność, (…) ponieważ to dwunożność wyznaczyła ten kierunek ewolucji, który zaowocował ludzkością dzisiaj”. Dodał, że nie da się stwierdzić z całą pewnością, czy są to nasi przodkowie czy raczej krewni człowieka, którzy nie znajdują się w drzewie rodowym człowieka (tzw. ślepa uliczka ewolucyjna).

Ślady stóp, położone jedna za drugą, wskazują na to, że ta istota była doskonale dostosowana, żeby szybko i sprawnie, z gracją wędrować po lądzie w dwunożnej postawie. Z tego punktu widzenia mamy do czynienia z naszą rodziną, naszymi bliskimi

— wyjaśnił badacz.

Współautor badań, dr Andrzej Boczarowski z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, dodał, że dwunożność była zapewne odpowiedzią ewolucji na zmiany środowiska naturalnego, które w tym czasie zachodziły. Dzięki temu człowiek stał się gatunkiem, który spenetrował praktycznie całą planetę.

Sądzimy, że wiele grup małp zupełnie niezależnie od siebie w ewolucji równolegle mogło osiągnąć dwunożność. Jedna z tych linii prowadzi do nas, ale wszystkie pozostałe wygasły. Prawdopodobnie ta z Trachilos może być taką wygasłą linią i zupełnie do nas nie prowadzić

— powiedział dr Boczarowski.

Dr Gierliński tłumaczył, że stwierdzenie, że tropy należą do dawnych krewnych człowieka, było możliwe dzięki rozpoznaniu usytuowania palców. Pytany o „numer buta”, naukowiec stwierdził, że był „bardzo mały – damski lub dziecięcy.” Naukowcy namierzyli w sumie ok. 50 śladów; należały do kilku osobników.

Przód stopy – tam, gdzie są palce, jest w zasadzie taki sam, jak tropy 2 mln lat późniejsze z Laetoli – australopiteka, jak tropy z Kenii człowieka wyprostowanego, czyli Homo erectus, jak tropy Homo sapiens – tropy współczesne (…)

— stwierdził.

Generalnie z przodu mamy ludzką stopę

— dodał.

Tylna część stopy wyglądała jednak inaczej – pięta kreteńskich odcisków nie jest tak wydłużona i zaokrąglona, jak w przypadku późniejszych człekokształtnych. Była też – jak zaznaczył badacz – krótsza. Na tej podstawie stwierdził, że to była istota „ewolucyjnie bardzo odległa”.

To, co dla nas jest bardzo niebezpieczne dzisiaj – to to, że my tak naprawdę otwarliśmy pewne drzwi. Otwarliśmy drzwi na nową interpretację pochodzenia praludzi. (…) Dajemy nowe możliwości scenariusza

— podkreślił dr Boczarowski.

Wyraził nadzieję, że badania będą kontynuowane.

Jeśli to nam zostanie dane, to my obiecujemy, że Kreta zaskoczy nas jeszcze niejednokrotnie. Ona dopiero teraz woła: zbadajcie nas, bo tu jest coś ciekawego!

— podsumował dr Boczarowski.

Znalezisko opisano w najnowszym numerze „Proceedings of the Geologists’ Association”. Autorami artykułu są: Gerard Gierliński z PIGPIB, Grzegorz Niedźwiecki z Uniwersytetu w Uppsali (Szwecja), Zofia Dubicka z Uniwersytetu Warszawskiego, Andrzej Boczarowski z Uniwersytetu Śląskiego oraz Parku Nauki i Ewolucji Człowieka w Krasiejowie, a także naukowcy z Grecji, USA i Wielkiej Brytanii.

pc/PAP

Baba Banga
Czy Kreta na pewno byla w tym czasie wyspa? Prosze pamietac,ze ten teren do dzisiaj lezy w strefie wulkanicznej.

MOLAS
to pierwsi zydzi mieszkali na krecie, a potem przeszli sucha stopa do ziemi obiecanej (Polin)? to by sie zgadzalo nawet z Biblia. widocznie faraon mial tez kreta. a co?

mji
(tzw. ślepa uliczka ewolucyjna).

z
Śmierć jest następstwem grzechu. Nie można głosić wiary w Boga i ewolucji – drogi portalu.

aquar
Brytyjscy genetycy już przeszło 20 lat temu udowodnili badaniami mitochondrialnego DNA, że cała ludzkość pochodzi od JEDNEJ PARY MĘŻCZYZNY I KOBIETY, więc o czym my tu mówimy. Należy jednak pochwalić ostrożne stanowisko polskich naukowców co do wniosków z ich znalezisk, bo równie dobrze owe różnice anatomiczne, obserwowane na tych odciskach stóp, pomiędzy pierwszymi ludźmi a współczesnymi wynikają z długiego, trwającego prawie 6 mln lat dostosowywania się organizmu ludzkiego do środowiska w jakim żył, i bynajmniej nie są żadną wygasłą boczną linią ewolucyjną, a śladem etapu owego anatomicznego dostosowywania się. Swoją drogą sam twórca teorii ewolucji Darwin pod koniec życia wycofał się ze swoich tez co do pochodzenia człowieka, ponieważ doszedł do wniosku, że nie ma bezsprzecznych dowodów na poparcie wcześniej formułowanych tez ewolucyjnych. Nie przeszkodziło to jednak temu, aby teoria ewolucji odnośnie człowieka zaczęła żyć własnym życiem, arbitralnie ex-catedra podtrzymywana do dziś przez XX-wieczne neopozytywistyczne i postmodernistyczne prądy filozoficzne mające swe źródło w XVIII-wiecznych ruchach oświeceniowych i masońskich.

o Panu Bogu i małpach
Jeśli ktoś uważa że ma małpę wśród przodków, to jest to jego problem rodzinny i nic mi do tego. Ja zostaję przy koncepcji Boga który JEST.

Grizzly
No, no… to mogłoby naruszyć teorię o wyjściu homo sapiens z Afryki.

Stary
Ja mam krew O Rh – (minus), to znaczy nic wspólnego z małpami .

qedek
pierwsi praludzie pojawili sie na Żoliborzu… Dla Ciebie podjęliśmy walkę z maszynami i trollami. Spróbuj jeszcze raz za chwilkę.

tropiciel
A moze jest blad w datowaniu i to sa odciski stop „uchodzcow”? Slepa linia czlowieka,co dotarla nawet do Rimini.

„Woda zza Słupów Herkulesa
wdarła się”… wniosek? Błogosławione są skutki ocieplenia klimatu i tylko durnie mogą usiłować sterować nim. Ziemia wie co robić bez żydoniemieckich mondralali*.

Artur Niemądry
Zawsze uważałem, że prawdziwi ludzie to Europejczycy a nie ci…. ….(ocenzurowano, tzw. autocenzura).

circ
Jak długo można jeszcze upierać się przy ewolucji nie projekcie?

gość
No dobrze, a gdzie są wykopaliska ogniw pośrednich? Nie ma niestety.

Jarosław
To napewno byli dzielni polscy kibice i wygolona niezłomna młodzież w dresach! To od nich powstało życie na ziemi!

archeolog
Jakbym dostał grant na 6 lat „badań” na Krecie, to znalazłbym tam nawet telegraf bez drutu i flagę Unii €pejskiej sprzed 6 milionów lat. A może nawet samą MAKRELĘ.

Jak coś jest
„na dole” to jest starsze od tego, co jest „na górze” a im coś jest twardsze tym musi być starsze bo bardziej skamieniało. I na tym się opiera cały domek z kart dzisiejszej archeologii

rdyjkfghjfghj
6 mln lat czyli …. dawno dawno temu za gorami za lasami i za siedmioma morzami ….. bajki ewolucjonistow juz w latach 70-tych zostaly obalone, lewacy jednak do tych wiadomosci nie dopuszczaja

olo
zachcialo sie dochturowi spedzic za publiczne pieniadze kilka lat na krecie dlubiac w ziemi i sypac bzdurami z kamienia domagajac sie nastepnych grantow, to tak samo jak z astrofizykami, ta sam bajka

To ślad Adama, czy może
karłosie zaczęli wierzyć w ewolucję? Ale ale, czytaliście żydolski opis Raju? Roi się od złota, kamieni czerwonych i niebieskich, itd, jak to u gudłajów. No taaak, pierwsze kartki biblii o tym mówią.

Nauka jeszcze dotąd wyznaje…
błędną teorię ewolucji Darwina. Nas stworzono! Sam kod genetyczny zbyt skomplikowany na tak krótki czas „ewolucji”. Spróbujcie nie robić nic i czy wasza praca wykona się sama? Nawet za miliard lat?

Przerażony
Odciski stóp na Krecie mają ok. 6 mln lat a Kreta ma 15 mln lat, to jak praczłowiek dotarł ? Musiał wylądować albo przepłynąć a to by świadczyło, że byli istotami inteligentnymi. Wiec są dziełem Boga

Gitman
Dlaczego wydaje Pan pieniądze podatników na tak głupie rzeczy jak ewolucja. Jeśli wierzy Pan, że ludzie pochodzą od małpy, to czy zgodnie z Pana religią, nie powinny wyginąć lub rodzić dzisiaj ludzi?

Hola hola, to że ślady są na
wyspie nie oznacza, że ten małpolud potrafił pływać! Po prostu Kreta nie była wtedy wyspą, bo w ogóle nie było dzisiejszego Morza Śródziemnego. Woda zza Słupów Herkulesa wdarła się za historii pisanej.

Gitman
A tak na marginesie, ten anty-sukces polskiego naukowca to jawny atak w plecy na Polskę. Proces oczysczenia zaczął się 15/10/2016 w Czestochowie, szatanow-lewaki wiedzą, że broniąc ewolucji bronią aborcji.

„Woda zza Słupów Herkulesa
wdarła się”… wniosek? Błogosławione są skutki ocieplenia klimatu i tylko durnie mogą usiłować sterować nim. Ziemia wie co robić bez żydoniemieckich mondralali*.

tropiciel
A moze jest blad w datowaniu i to sa odciski stop „uchodzcow”? Slepa linia czlowieka,co dotarla nawet do Rimini.

Jedna uwaga do wpisu “61 Europejska kolebka człowieka sprzed 5,7 milionów lat temu, czy zwykła podpucha, czyli czy Putin i w tym maczał swoje krwawe paluchy?

 1. https://wp.tv/i,homo-sapiens-opuscili-afryke-100-tys-lat-wczesniej-niz-sadzono,mid,2013872,cid,2303650,klip.html

  Homo sapiens opuścili Afrykę 100 tys. lat wcześniej niż sądzono

  Naukowcy odnaleźli w Izraelu skamieniałość, które mogą spowodować, że podręczniki trzeba będzie napisać na nowo. Najstarsze odnalezione ludzkie szczątki sugerują, że homo sapiens opuścił Afrykę 100 tysięcy lat wcześniej, niż myślano. Skamieniałość odnaleziono w jaskini Misliya, znajdującej się na zboczach góry Karmel. Według ekspertów ludzka szczęka ma od 175 do 200 tysięcy lat.

  ~nauka prawie niczego nie wie
  o pochodzeniu człowieka. Są znaleziska kości wymarłych małp (np. australopiteka) i różnych ras ludzi (np. homo erectusa, neandertalczyka czy homo sapiens). Datowanie – jak widać nawet z tego filmu – wątpliwe i co chwilę inne (innymi słowy – loteria quasi-naukowa). Czyli w sumie tak jak dzisiaj – żyją obok siebie małpy i różne rasy ludzi (choć dzisiaj już się „rasa” nie mówi). I tak było i kiedyś – żyły małpy i różne „rasy” ludzi.

  ~pisowiec
  Wszystko to g…. prawda. Skoro człowiek ma 6000 lat to co robią budowle sprzed 10000 lat??? Nikt nie pomyślał,że kiedyś onegdaj, też mógł być kult kremacji i stąd wielcy naukowcy m.innymi Darwin lewak grzebał w kościach różnych gatunków małp, przypisując te szczątki ludzkiej rasie??? Palenie zwłok było powszechne nawet w historii nowożytnej. Ale budowle zostały.

  ~rozsądny
  Przy tych 6 tysiącach bym się nie upierał. Ale kilkadziesiąt tysięcy: to brzmi rozsądnie.

  ~Ulka
  Tak samo jest z historią naszego narodu.

  ~Ulka
  to było do komentarza pisowca, chociaż nie głosowałam na pis….

  ~realista
  Najstarsze żywe organizmy mają kilkanaście tysięcy lat, metoda dendrochronologiczna pomiaru czasu (jedna z bardziej realnych) – też paręnaście tysięcy lat wstecz. C14 – również – max jakieś 50 tys. lat wstecz. Reszta metod to już niesprawdzalne banialuki – zawsze w nich wychodzą miliony – nawet w skałach mających 200 lat.

  ~daniel
  Historia jest podana w Biblii i nie ma potrzeby jej pisać na nowo. Pisanie „na nowo” znaczy kłamanie. A kłamstwo historią nie jest, tylko urojeniem. Ludzie zawsze byli ludźmi. Podawanie ewolucyjnych urojeń umieśćcie w dziale bajek.

  ~AmberPO-lska
  znaleźli jednego gnata i będą wysuwać daaaaaleko idące wnioski. Naukowe głąby.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.